Częste bóle głowy – czy powinny Cię niepokoić?

częste bóle głowy

Ból głowy to częsta dolegliwość, która od czasu do czasu dotyka każdego z nas. To zupełnie normalne i w większości przypadków nie wywołuje niepokoju. Niestety, czasem zdarza się tak, że częste bóle głowy towarzyszą nam praktycznie każdego dnia skutecznie uniemożliwiając nam codzienną aktywność i odbierając energię. Nic więc dziwnego, że codzienny ból głowy niepokoi. Jeśli Ty również zmagasz się z tym problemem sprawdź jakie mogą być jego przyczyny.

 

Migrena – nieodgadniona choroba, którą na szczęście można pokonać

Przyczyną częstego bólu głowy może być migrena czyli choroba neurologiczna, która może mieć wiele przyczyn. Wiele z nich nie jest jeszcze do końca zbadanych. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku migreny nie można obejść się bez pomocy lekarskiej i doboru odpowiednich leków. Dodatkowo, podczas ataku warto dużo odpoczywać i unikać głośnych dźwięków oraz światła. Leżenie w zacienionym pokoju często przynosi ulgę osobom zmagającym się z tymi dolegliwościami.


Zobacz również:
Silny ból głowy – poznaj jego przyczyny i naucz się jak sobie z nim radzić
Domowe sposoby na ból głowy – sprawdź jak poczuć się lepiej!
Ból z przodu, tyłu oraz z prawej i lewej strony głowy – co oznaczają?


Za dużo ekranu, za mało powietrza

ciągły ból głowyBardzo często zdarza się tak, że towarzyszący nam codzienny ból głowy jest spowodowany przez błędy w naszym codziennym stylu życia. Przyczyną częstych bólów głowy może być zbyt duża ilość czasu spędzona przed ekranem komputera. Jeśli nie robimy koniecznych przerw przemęczamy nasz wzrok, co może spowodować bóle głowy. Podobnie rzecz wygląda w przypadku korzystania ze źle dopasowanych okularów lub unikania ich noszenia. Częste bóle głowy mogą być również sygnałem, że nasz mózg jest niedotleniony. Warto więc każdego dnia spędzać czas na świeżym powietrzu. Pamiętajmy również o piciu dużej ilości wody – odwodnienie również może powodować bóle głowy.

 

Ucisk kręgosłupa, a bóle głowy

W dzisiejszych czasach większość z nas spędza czas pracując przy komputerze. Nieodpowiednia pozycja podczas siedzenia może powodować nienaturalne ułożenie kręgosłupa, które sprawia, że mięśnie karku i szyi są napięte. Co więcej, również kręgosłup może powodować ucisk na nerwy oraz naczynia krwionośne. Skutkiem tego będzie codzienny ból głowy, który nasila się zawsze po kilku godzinach pracy. Warto więc zadbać o ergonomię biurka oraz krzesła na którym siedzisz – to naprawdę przynosi efekty!

 

Poważniejsze schorzenia – warto je wykluczyć!

Czasem zdarza się, że nieustający ból głowy to sygnał, że dzieje się coś naprawdę niepokojącego. Może bowiem zwiastować np. rozwijanie się guza. Dlatego też, jeśli ból głowy jest naprawdę silny a leki oraz domowe sposoby nie pomagają ani trochę w jego uśmierzaniu, koniecznie skonsultuj się z lekarzem, który zleci szczegółowe badania np. tomografię. Nie obawiaj się diagnostyki – to konieczność, która pozwoli Ci dowiedzieć się, dlaczego nęka Cię ciągły ból głowy oraz pomoże w dobraniu odpowiedniego leczenia.

 

Podsumowując, przyczyny częstych bólów głowy mogą być naprawdę różnorodne. Nie zawsze uda nam się je poznać bez szczegółowej diagnostyki. Tymczasem jest to potrzebne by móc zastosować odpowiednie, skuteczne a przy tym bezpieczne leczenie. Dlatego też, jeśli przewlekły ból głowy jest problemem, z którym się zmagasz nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Może bowiem okazać się, że częste bóle głowy mają błahą przyczynę, którą w prosty sposób uda się usunąć.

 

 

 

Rate this post