Rękawice bramkarskie – jakie warto kupić?

Jesteś fanem piłki nożnej, a Twoja ulubiona pozycja na boisku to bramkarz? Chcesz zacząć grać, ale nie masz sprzętu? Dobrze trafiłeś, gdyż znajdziesz tu coś specjalnego właśnie dla Ciebie.

Dlaczego rękawice są tak ważne w fachu bramkarza

Pozycja bramkarza na boisku jest bardzo ważna i nie należy do najłatwiejszych. Na bramkarzu ciąży bowiem duża presja i odpowiedzialność. Jeden błąd może spowodować utratę bramki, a w konsekwencji przegrany mecz. Dlatego właśnie obok umiejętności, bramkarz musi zadbać o dobry sprzęt, który da mu komfort gry i pewność siebie. W tym kontekście rękawice bramkarskie gwarantują pewny chwyt, a dobrej jakości korki stabilną postawę oraz celność podań i wykopów. Dobre rękawice bramkarskie nie zastąpią umiejętności bramkarza, ale mogą je znacznie uzupełnić, przez co jego forma będzie zwyżkować.   

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rękawic

Czytałeś przed chwilą, jak bardzo ważne w fachu bramkarza są różne artykuły sportowe, a szczególnie rękawice bramkarskie. I pewnie od razu przyszło Ci do głowy pytanie, na co zwrócić uwagę przy ich zakupie. Jeśli tak, to czytaj dalej, a znajdziesz odpowiedź. Decydując się na konkretne rękawice bramkarskie, zwróć uwagę na ich rozmiar. Źle dobrane rękawice nie będę sprzymierzeńcem bramkarza. Nie mogą być ani zbyt obcisłe, przez co bramkarz będzie czuł się niekomfortowo, ani zbyt luźne, gdyż mogą spadać z rąk. Przed zakupem warto zapoznać się z tabelą rozmiarów, by wybrać idealnie dopasowany rozmiar. Zwróć także uwagę na krój rękawic. Nie jest on tak istotny, jak rozmiar, ale może dać Ci także duże poczucie komfortu i estetyki. Dostępna są 3 rodzaje krojów rękawic bramkarskich: negative cut, flat i rollfinger. Nasza rada: wybierz ten, który Ci się najbardziej podoba. Dużo bardziej obszerny wydaje się wybór pianki. Wybierając piankę, musisz pamiętać o dwóch aspektach: pogodzie, w jakiej rozgrywany jest mecz oraz zaawansowaniu techniki bramkarza. Wyróżniamy następujące pianki: soft (dobra wytrzymałość, niska cena, gwarantuje dobry chwyt, dobra na treningi), hardground (na twarde nawierzchnie), lateksowa (typowo meczowa, cechuje ją idealny chwyt), aqua (jak sama nazwa wskazuje przeznaczona, gdy pada deszcz lub w warunkach znacznej wilgotności) oraz supersoft z domieszką lateksu (najbardziej uniwersalna pianka, dobra na mecz i na trening, bardzo wytrzymała). 

Pielęgnacja rękawic

Wiesz już czym kierować się podczas wyboru rękawic. Nie wystarczy jednak tylko kupić idealny sprzęt. Potem należy także o niego zadbać. Pamiętaj zatem, aby po każdym meczu czy treningu rękawice dokładnie czyścić, jeśli jest taka potrzeba to prać, najlepiej ręcznie. Wszystko po to, aby zainwestowane pieniądze w najwyższej klasy artykuły sportowe nie zostały wyrzucone w błoto. Właściwa pielęgnacja rękawic bramkarskich to także jeden z elementów, który wpłynie na poczucie pewności siebie i właściwe przygotowanie do meczu.

5/5 - (1 vote)