Jak dbać o baterie w słuchawkach AirPods?

Słuchawki AirPods to niewątpliwy sukces marki Apple. Umożliwiają nie tylko słuchanie muzyki, ale również sterowanie telefonem za pomocą Siri i wykonywanie połączeń praktycznie bez dotykania telefonu. Wszystkie te czynności powodują jednak dodatkowe obciążenie baterii dlatego, aby nie dopuścić do jej szybkiego zużycia, warto dbać o nią już od samego początku użytkowania słuchawek.

Jak wydłużyć żywotność baterii w AirPods?

Według informacji producenta słuchawki AirPods są w stanie działać przez 5 godzin bez ładowania. Z czasem jednak ten czas może ulegać skróceniu ze względu na szybsze zużycie baterii. Warto pamiętać również o tym, że samo etui również wymaga regularnego ładowania. Co możesz zrobić, żeby zapewnić jak najdłuższą żywotność baterii AirPods? 

 1. Używaj etui
  Po każdym użyciu pamiętaj, aby chować AirPods z powrotem do etui. Zapobiega to uszkodzeniu i zgubieniu się słuchawek.
 2. Unikaj wysokich temperatur
  Skrajnie wysokie jak i niskie temperatury nie są korzystne dla akumulatora. Unikaj również wystawiania etui na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.
 3. Zredukuj korzystanie z dodatkowych funkcji, których nie używasz na co dzień
  Włączone funkcje możesz sprawdzić w ustawieniach telefonu. Warto wyłączyć te, które nie są potrzebne podczas codziennego użytkowania słuchawek. 
 4. Nie baw się etui
  Sam producent ostrzega, że częste otwieranie i zamykanie etui może przyczynić się do szybszego zużycia baterii. 
 5. Korzystaj z jednej słuchawki
  Jeśli chcesz mieć pewność, że AirPods nie wyładują się podczas rozmowy, warto korzystać z jednej słuchawki na raz. Dzięki temu zawsze będziesz mógł użyć drugiego egzemplarza. 

Po czym poznać, że konieczna jest wymiana baterii AirPods? 

Pierwszą i najbardziej odczuwalną oznaką zmniejszenia żywotności baterii jest krótszy czas działania słuchawek AirPods. Jeśli dotychczas mogłeś bez problemu słuchać muzyki przez kilka godzin, a teraz Twoje słuchawki nie wytrzymują jednego wyjścia na siłownię, to jest to oznaka, że dzieje się coś niepokojącego. Kolejną kwestią jest wrażliwość na niższe temperatury. Urządzenie może wyłączać się na zimnie nawet jeśli poziom naładowania baterii wynosi 40%. Mogą również pojawiać się problemy z płynnym działaniem słuchawek. Najkorzystniejszym rozwiązaniem tych problemów jest wymiana baterii AirPods. Najlepiej zgłosić się do sprawdzonego serwisu, który na co dzień zajmuje się naprawą urządzeń Apple oraz świadczeniem takich usług jak wymiana szybki Apple Watch. Dzięki szybkiej reakcji i profesjonalnej wymianie baterii, Twoje AirPods będą Ci służyć jeszcze przez długi czas.

Rate this post