Czyszczenie uszu. Jak się za nie zabrać?

Uszy są dla nas bardzo ważne. To dzięki nimi możemy poznawać świat, słuchać śpiewu ptaków, komunikować się z otoczeniem. Żeby ich funkcje nie zostały zaburzone, musimy o nie prawidłowo dbać. Uszy czyszczone nieprawidłowo mogą ulec zatkaniu, a to z kolei prowadzi do infekcji przewodu słuchowego. Jak pielęgnować nasz narząd słuchu, by działał bez zarzutu?

Dlaczego powinniśmy korzystać z preparatów do czyszczenia uszu?

Oczywiście głównie ze względów bezpieczeństwa! Spraye do czyszczenia uszu są wyrobami medycznymi, których zadaniem jest skuteczne pozbycie się zalegającej woskowiny. Woskowina w naszym uchu powstaje w sposób naturalny. Stanowi zabezpieczenie przewodu słuchowego, chroniąc uszy przed przedostawaniem się bakterii, wirusów czy grzybów. Niestety, czasem jest jej za dużo.

Preparaty do czyszczenia uszu pomagają nam w bezinwazyjny sposób zadbać o narząd słuchu. Niestety, bardzo wiele osób nadal używa patyczków higienicznych, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Patyczek, zamiast czyścić uszy, wpycha woskowinę coraz głębiej w przewód słuchowy, tworząc tzw. korek woskowinowy, co może doprowadzić do zatkania przewodu słuchowego, a tym samym wywołać w nim stan zapalny. Ingerencja patyczkiem przynosi zatem odwrotny do zamierzonego skutek. Zapamiętajmy! Patyczki higieniczne powinny służyć jedynie do oczyszczenia małżowiny usznej.

Kiedy używać sprayu do czyszczenia uszu?

Preparatu używamy do codziennej higieny uszu. Świetnie sprawdza się jako bezpieczny sposób czyszczenia narządu słuchu, a dodatkowo jest bezpieczny dla dzieci. Spray do czyszczenia uszu świetnie poradzi sobie z odetkaniem ucha po kąpielach w basenie czy w trakcie lotu samolotem. Spray to nie tylko bezpieczny, ale przede wszystkim skuteczny preparat do usuwania zalegającej woskowiny.

Co powinien zawierać spray?

Skuteczny i bezpieczny spray do czyszczenia uszu przeznaczony jest już dla niemowląt od 3 miesiąca życia. W swoim składzie powinien zawierać naturalne składniki, które bezpiecznie oczyszczą uszy z zalegającej woskowiny. Najskuteczniejszymi składnikami są oleje mineralne, oliwa z oliwek, fitoskwalan czy olejek roślinny np. miętowy.

Sposób użycia sprayu do uszu

Preparat, który jest bezpieczny w stosowaniu, powinien posiadać odpowiednią końcówkę, która jest idealnie dopasowana do kanału słuchowego.  Największą zaletą produktu jest łatwość stosowania. Wystarczy przyłożyć końcówkę do ucha, a spray równomiernie rozpyli się, prawidłowo oczyszczając ucho. Najlepiej używać go parę razy w tygodniu, by zachować prawidłowa czystość uszu. Gdy w naszych uszach wytworzył się już korek z wosku, należy tę czynność powtarzać częściej, do momentu odetkania przewodu słuchowego.

5/5 - (1 vote)