Silny ból głowy – poznaj jego przyczyny i naucz się jak sobie z nim radzić

mocny ból głowy

Każdego z nas od czasu do czasu boli głowa. To całkowicie normalne. Wystarczy dzień, w którym zapomnimy o śniadaniu, nadmiar stresu, osłabienie.  Zazwyczaj jest to jednak ból o umiarkowanym nasileniu, z którym jesteśmy w stanie sobie poradzić. Co jednak, jeśli dotyka nas bardzo silny ból głowy, który uniemożliwia nam codzienne funkcjonowanie? W takiej sytuacji warto sprawdzić u lekarza co jest przyczyną tak złego samopoczucia. Tym bardziej, że straszny ból głowy może wiązać się z wieloma schorzeniami.

 

Silny ból z tyłu głowy – co jest jego przyczyną?

Silny ból głowy nie tylko wyklucza nas z codziennej aktywności, ale również budzi spory niepokój. Nie ma w tym nic dziwnego. Wszyscy doskonale bowiem wiemy przecież, że ból to sygnał, że w naszym organizmie dzieje się coś niepokojącego. Sprawdźmy więc jakie są przyczyny silnego bólu z tyłu głowy.
W większości przypadków straszny ból głowy, który umiejscowiony jest w tym rejonie to migrena.


Zobacz również:
Domowe sposoby na ból głowy – sprawdź jak poczuć się lepiej!
Ból z przodu, tyłu oraz z prawej i lewej strony głowy – co oznaczają?
Częste bóle głowy – czy powinny Cię niepokoić?


Czy migrena jest groźna?

Ostry ból głowy to dolegliwość, która budzi niepokój. I bardzo dobrze. Migrena jest bowiem chorobą, która powinna nas pchnąć w stronę kontaktu ze specjalistą. Musimy wiedzieć bowiem, że straszny ból głowy może być przyczyną wielu poważnych konsekwencji zdrowotnych. Dlatego też pod żadnym pozorem nie można jej lekceważyć. Migrenowy, silny ból głowy może skutkować zwiększeniem ciśnienia a nawet stanem znanym jako “zawał mózgu”. Jeśli więc odczuwasz silny ból głowy, który nie mija po kilku godzinach – koniecznie szukaj pomocy.

Przeczytaj w jaki sposób działa botox w profilaktyce przewlekłej migreny.

 

Co na silny ból głowy?

silny ból głowyBardzo silny ból głowy sprawia, że nie jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować. Nic więc dziwnego, że poszukujemy sposobów, które pozwolą nam złagodzić nieprzyjemne dolegliwości. Na szczęście jest ich naprawdę sporo. Przede wszystkim mocny ból głowy warto zastosować wypoczynek. Relaks w zacienionym i cichym pokoju pomaga zarówno w przypadku migreny, jak i napięciowych bólach głowy. Poza tym możemy również skorzystać z chłodnych okładów na czoło, które często minimalizują uczucie bólu. Warto jednak pamiętać, że w przypadku silnego bólu głowy nie warto korzystać jedynie z domowych metod. O wiele ważniejsze jest dobranie odpowiedniego leczenia, najlepiej pod okiem lekarza, który wykona wszystkie, niezbędne badania. Doraźnie możemy oczywiście uśmierzyć mocny ból głowy środkami przeciwbólowymi. Warto jednak mieć świadomość, że mocne leki przeciwbólowe nie pozostają bez wpływu na nasz organizm i mogą doprowadzić do uszkodzenia nerek lub układu pokarmowego. O wiele lepiej skorzystać z pomocy specjalisty i opierać się na jego diagnozie.

 

Podsumowując, bardzo silny ból głowy powinien nas zaniepokoić. O ile zdarza się sporadycznie może być skutkiem przemęczenia, stresu a nawet złej pozycji podczas pracy na komputerze. Jeśli jednak mocny ból głowy pojawia się często warto skonsultować się z lekarzem. Może się bowiem okazać, że bardzo silny ból głowy to znak, że z naszym organizmem dzieje się coś niepokojącego. W takiej sytuacji nie warto ryzykować problemów ze zdrowiem.

4.7/5 - (3 votes)