Świerzb – pozbądź się go domowym sposobem w 5 dni

Świerzbem może zarazić się każdy z nas, dla tych osób które niestety już go złapały mamy bardzo dobrą metodę aby świerzb zniknął jak ręką odjął. Zawarty w niej będzie sposób na całkowite pozbycie się tej dolegliwości w bardzo prosty i przyjemny sposób. Każdy chory na świerzb może go wyleczyć w ciągu maksymalnie 5 dni nie wychodząc z domu. Cały proces jest w pełni naturalny i bezbolesny. Wszystkie potrzebne przedmioty nie kosztują więcej niż 10zł i są ogólnodostępne we wszystkich sklepach. Większość z nas posiada je jednak w domu. Opisany sposób nie wymaga brania leków czy kupowania jakichkolwiek maści. Poradnik ten nie jest udostępniony nigdzie indziej dlatego ściągając go z naszej strony posiadają państwo gwarancje zadowolenia.
Umiejscowienie świerzbu nie ma znaczenia, nieważne czy znajduje się on na dłoniach, nogach, twarzy czy w okolicach miejsc intymnych. W każdym przypadku leczenie polega na tym samym oferując pacjentowi 100% szanse powodzenia.

Co to jest w ogóle świerzb?

Jest to zakaźna choroba skóry ludzi jak i zwierząt. Najbardziej narażeni jesteśmy porą jesienną oraz w miejscach w których przebywa dużo ludzi takich jak szkoły, biura, koncerty itd. Świerzb wywoływany jest przez roztocz Sarcoptes scabiei popularnie nazywanym świerzbowiec. Są one tak małe, że niemożliwym jest zobaczenie ich ludzkim okiem. Świerzb rozprzestrzenia się bardzo łatwo i szybko. Nie ma reguły na to kogo dotknie. Jest to choroba starszych jak i młodszych ludzi. Przenosi się przez kontakt z osobą zarażoną (wystarczy dotknięcie lub kontakt z pościelą zarażonego). Trzeba być bardzo uważnym szczególnie podczas korzystania z ubrań, a nawet ręcznika innych osób. Do zarażenia świerzbem może dojść również poprzez inne osobiste rzeczy.

Przebieg i objawy

Pierwszym objawem jaki możemy dostrzec jest oczywiście świąd. Najczęściej występuje on w nocy lub po kąpieli kiedy ciepła woda sprawia, że świerzbowce rozgrzewają się powodując świąd. Miejscem które powinniśmy sprawdzić w pierwszej kolejności to palce, a dokładniej mówiąc ich boczną powierzchnie. Skontrolować również powinniśmy nadgarstki, pośladki, okolice pępka i nosa. Kobiety powinny również zwrócić uwagę na swoje sutki oraz narządy płciowe. Świerzbowce lubią rożne miejsca lecz nie powinniśmy przejmować się tym, że zaatakują naszą twarz ponieważ do takiego zakażenia może dojść jedynie przez świerzb norweski który jest rzadziej spotykany niż ten normalny.

Jak wyleczyć świerzb?

Oczywiście najlepszym wyborem będzie ściągnięcie naszego poradnika, później należy zastosować banalną metodę która jest w nim zawarta, a świerzb zniknie w ciągu kilku dniu. Jeśli jednak nie jesteś zainteresowany/a poradnikiem to mamy dla ciebie kilka wskazówek.
Po pierwsze należy się upewnić, czy aby na pewno choroba którą posiadasz to świerzb. Jest on podobny do wielu chorób skórnych dlatego poprawne zdiagnozowanie to podstawa. Nie należy drapać ran – może to doprowadzić do zakażenia innymi bakteria co znacznie skomplikuje kuracje.
Leczenie należy przeprowadzić od razu po zauważeniu pierwszych objawów. Oszczędzi nam to i innym domownikom nieprzyjemnego świądu który szczególnie w nocy potrafi być bardzo dokuczliwy. Po udaniu się do dermatologa zazwyczaj przepisze nam preparat z permetryną która to jest zabójcza dla świerzbowców. Maść lub żel powinny pozostać na naszym ciele przez minimum 8 godzin. Nakładać preparat powinniśmy zacząć od góry do dołu zwracając szczególną uwagę na zakażone miejsce. Po takiej kuracji świerzb powinien zniknąć do paru tygodni.

2.9/5 - (203 votes)