Przeziębienie w ciąży – leki czy domowe sposoby?

przeziębienie w ciąży

Ciąża to niezwykle ważny czas w życiu kobiety. Często w tym okresie przekładamy zdrowie dziecka nad swoje własne. Czy jednak musi tak być? Jak się okazuje, niekoniecznie. Skuteczne sposoby na przeziębienie z wykorzystaniem naturalnych sposobów leczenia sprawią, że szybko poczujemy ulgę a jednocześnie w żaden sposób nie zaszkodzimy maleństwu. Sprawdź więc co warto stosować na przeziębienie w ciąży.

 

Dlaczego silne leki na przeziębienie to zły pomysł?

Zazwyczaj, kiedy tylko zauważymy u siebie pierwsze objawy przeziębienia sięgamy po dostępne bez recepty środki działające przeciwgorączkowo, zmniejszające ból gardła czy katar. Niestety, żadne lekarstwa nie pozostają bez wpływu na dziecko. Wraz z krwią, przenikają łożysko i docierają również do płodu. Dlatego też w ciąży, już od pierwszych miesięcy warto o tym pamiętać i unikać przyjmowania środków farmakologicznych o ile nie jest to potrzebne. Na szczęście, wiele domowych sposobów na przeziębienie charakteryzuje się równie wysoką skutecznością a przy tym nie posiada żadnych skutków ubocznych. Przeziębienie w ciąży nie musi być więc problemem. Oczywiście, jeśli towarzyszy mu wysoka gorączka lub inne niepokojące obawy możemy zastosować leki na przeziębienie. Warto jednak w takim przypadku skonsultować się z lekarzem, który podpowie bezpieczne specyfiki.

 

Domowe sposoby, które zawsze działają

domowe sposoby na przeziębienieJeśli zastanawiasz się jak leczyć przeziębienie w czasie ciąży powinnaś wiedzieć, że najskuteczniejszym sposobem na pokonanie infekcji jest odpoczynek. Pod żadnym pozorem nie wychodź więc z domu i nie pracuj. Pij dużą ilość płynów, które nawodnią Twój organizm oraz jedz zdrowe, lekkostrawne posiłki. Dzięki temu organizm skupi się na walce z chorobą. Ponadto możemy zastosować szereg domowych sposobów na przeziębienie, które zawsze działają. Jeśli zmagasz się z katarem wykorzystaj dobroczynną moc inhalacji. Wystarczy gorąca woda oraz olejek eukaliptusowy lub sosnowy. Unoszące się znad miski opary oczyszczą Twoje drogi oddechowe. Jeśli zastanawiasz się jak leczyć przeziębienie w ciąży a przy tym zmagasz się z kaszlem wypróbuj niezawodny syrop z cebuli. Wystarczy, że pokroisz ją, przesypiesz cukrem i odstawisz na kilka godzin by otrzymać naturalny lek, który z pewnością Ci pomoże. Gorączkę pomogą zbić chłodne okłady na czoło oraz letnia kąpiel. W przypadku bólu gardła zastosuj zaś skuteczną płukankę z szałwii lub rumianku, które szybko zmniejszą stan zapalny.

 

Co jeszcze może Ci pomóc?

Jeśli nadal zadajesz sobie pytanie “co na przeziębienie może stosować kobieta w ciąży” postaw na czosnek. To naturalny antybiotyk i prosty sposób na wzmocnienie odporności. Nie unikaj również spożywania zwiększonej ilości witaminy C. W tym celu możesz sięgnąć np. po wodę z cytryną i łyżką miodu. Pomocne przy pierwszych objawach przeziębienia jest również wygrzanie stóp w misce z ciepłą wodą.

Podsumowując, jeśli zauważysz u siebie pierwsze objawy przeziębienia a oczekujesz narodzin dziecka nie sięgaj po leki na przeziębienie, które mogą mieć negatywny wpływ na Twoje dziecko. Sprawdzone domowe sposoby na przeziębienie są bowiem znacznie bezpieczniejsze a jednocześnie pozwalają skutecznie zwalczyć oznaki infekcji.

Więcej na temat leków na przeziębienie przeczytasz tutaj http://www.mz.gov.pl/aktualnosci/leki-na-przeziebienie-nadal-beda-dostepne-bez-recepty/

 

 

Rate this post