Opryszczka – domowe sposoby na opryszczkę

Opryszczka pospolita inaczej nazywana zimno na ustach lub febra na ustach to bardzo dokuczliwa choroba zakaźna. Mamy jednak bardzo dobrą wiadomość dla osób których już zaatakował wirus opryszczki. Stworzyliśmy specjalny poradnik w którym zawarte są domowe sposoby na opryszczkę, wystarczy parę dni aby się jej pozbyć. Jest to czynność bezbolesna i z pewnością każdy będzie potrafił ją przeprowadzić w domu, ponieważ jest banalna. Maść na opryszczkę nie będzie nam potrzebna, ponieważ stworzymy ją sami w warunkach domowych. Składniki do tego potrzebne są powszechnie dostępne i zapewne każdy z nas posiada je w domu. Jest to świetny sposób dla wszystkich którzy zastanawiają się jak szybko pozbyć się opryszczki.
Poradnik w którym znajduje się domowy sposób na opryszczkę znajduje się w tym miejscu.

Opryszczka – informacje

Opryszczka narządów płciowych

Wirus opryszczki często atakuje narządy płciowe. U kobiet najczęstszą przypadłością jest opryszczka warg sromowych oraz opryszczka pochwy. Objawy które mogą towarzyszyć schorzeniu w tych miejsca to bolesne oddawanie moczu, gorączka oraz powiększenie węzłów chłonnych. Opryszczkę narządów płciowych wywołuje wirus opryszczki drugiego stopnia. Do zakażenia przeważnie dochodzi poprzez kontakty seksualne i to nie tylko podczas normalnego stosunku. Wirus może przenieść się z jamy ustnej i przekształcić się na opryszczkę sromu. Opryszczka narządów płciowych u mężczyzn niczym nie różni się od tej kobiecej. Opryszczka penisa powstaje w identyczny sposób jak przykładowo na wardze sromowej. Dlatego trzeba bardzo uważać podczas stosunku nawet gdy widzimy, że partner lub partnerka zimno na ustach.
Jednym z najbardziej nieprzyjemnych miejsc, w których może zarazić się kobieta jak i mężczyzna jest opryszczka odbytu.

Opryszczka na ustach

Zimno na wardze jest jedna z najpopularniejszych miejsc gdzie atakuje wirus opryszczki (typu I). Ból wokół ust i wysypka która swędzi to objawy wirusa HSV1. Opryszczka wargowa atakuje osoby o obniżonej odporności, ale także można nią się zarazić od innej osoby poprzez kontakt cielesny (np. przy całowaniu). Przenosi się drogą kropelkową, dlatego trzeba uważać na to po kim piję się kawę czy cokolwiek innego z jednej szklanki.

Opryszczka w nosie

Charakteryzuje się małymi pęcherzykami widocznymi w nosie. Pęcherzyki te wypełnione są płynem, po ich pęknięciu powstają małe ranki które zazwyczaj są wyczuwalne w postaci bólu. Z racji tego, że goją się one bardzo długo nie powinniśmy ich dotykać, ale nie tylko z tego względu. Opryszczka na nosie poprzez dotykanie czy drapanie może przenieść się na całą twarz i nie tylko, dlatego trzeba być bardzo ostrożnym.
Opryszczka oka jest bardzo niebezpieczna dla człowieka, może ona nawet spowodować utratę wzroku dlatego nie należy drapać nosa, a później przecierać oka.

Opryszczka wargowa w ciąży

Tak samo jak każda inna jest zupełnie niegroźna dla kobiet w ciąży, pod jednym warunkiem. Jeśli kobieta nigdy wcześniej nie miała opryszczki, a podczas ciąży złapała ją pierwszy raz należy bezzwłocznie udać się do lekarza. Szczególnie niebezpieczne jest kiedy wirus opryszczki zaatakuje w pierwszych sześciu miesiącach dlatego obowiązkowo poddać się leczeniu przeciwwirusowego.

Domowy sposób na opryszczkę

Podsumowując zalecamy skorzystanie z naszego poradnika aby bezboleśnie i w warunkach domowych pozbyć się wirusa. Nawet opryszczka u dzieci nie będzie ci już przeszkadzać jeśli jesteś mamą dziecka którego dręczy opryszczka. Wypróbuj już teraz najlepszy sposób na zimno!

4.2/5 - (12 votes)