Jak pozbyć się wągrów? Praktyczne porady jak się z nimi obchodzić

wągry na nosie

Każdy z nas chce cieszyć się piękną, gładką cerą pozbawioną niedoskonałości. Niestety, czasem mimo starań nie udaje nam się ich uniknąć. Wśród problemów, które dotykają wiele osób w każdym wieku są wągry na nosie. Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na to, by o nich zapomnieć. Przedstawiamy domowe sposoby na wągry, które pozwolą Ci zapomnieć o nieestetycznych czarnych kropkach na Twojej skórze.

 

Wągry – czym tak naprawdę są?

Wągry to nieestetyczne czarne kropki znajdujące się na naszej twarzy (najczęściej w rejonie nosa, czoła oraz skroni) oraz na innych częściach ciała (np. na plecach). Czym są? To zanieczyszczenia takie jak martwy naskórek, sebum oraz kurz, który gromadzi się w rozszerzonych porach naszej skóry. Jeśli zastanawiamy się jak pozbyć się wągrów musimy pamiętać o tym, że kluczowe znaczenie ma ich oczyszczenie oraz zamknięcie porów. Dzięki takiemu działaniu skutecznie pokonamy problem i będziemy cieszyć się idealnym wyglądem cery.

 

Skuteczny sposób na wągry

Jak pozbyć się wągrówPodstawą w procesie pozbywania się wągrów jest dogłębne oczyszczenie cery. Nie jest to trudne ani kosztowne. Jedną z najskuteczniejszych metod jest wykonanie kąpieli parowej twarzy. W tym celu wystarczy pochylić się nad miską z gorącą wodą. Parująca ciecz otworzy pory, co znacznie ułatwi ich oczyszczanie. Kolejnym domowym sposobem na wągry jest zastosowanie delikatnego peelingu stworzonego np. ze zmielonej kawy. Pozwoli on nie tylko oczyścić pory, ale również ujędrni skórę.

Wypróbuj maseczkę

Zastanawiasz się jak pozbyć się wągrów? To bardzo proste – wystarczy, że udasz się do swojej kuchni. Znajdziesz w niej wiele produktów, które możesz wykorzystać do walki z niedoskonałościami. Doskonałym przykładem są drożdże, które zmieszane z wodą lub mlekiem mogą pomóc w zamknięciu porów skóry a tym samym zmniejszeniu szansy na powstawanie wągrów. Podobne działanie ma maseczka z żelatyny na wągry. Nie tylko oczyszcza skórę, ale również powoduje ściągnięcie porów. Aby ją zastosować potrzebujesz jedynie zwykłej żelatyny spożywczej oraz wody. Jest to więc domowy sposób na wągry, który jest nie tylko skuteczny, ale również bardzo tani.

Co z innymi częściami ciała?

Wągry to problem, który może pojawić się nie tylko na naszej twarzy. Bardzo często zmagamy się bowiem również z wągrami na plecach, które są tak samo problematyczne. W przypadku pleców trudno jednak wykonać zabieg parowy. Rozwiązaniem mogą być wspomniane wyżej maseczki z żelatyny na wągry oraz dokładne peelingi całego ciała przeprowadzane minimum raz w tygodniu. Masaż żelem z drobinkami lub solą sprawia, że martwy naskórek złuszcza się, dzięki czemu pory naszej skóry zostają odblokowane.

 

Podsumowując, wągry na nosie oraz na innych częściach ciała to częsty problem, który wpędza nas w niemałe kompleksy. Na szczęście, istnieje wiele domowych sposobów na wągry, dzięki którym możemy poprawić wygląd naszej skóry. Większość z nich możemy zastosować bez konieczności wykonywania skomplikowanych zabiegów czy zakupu drogich kosmetyków. Jeśli więc zastanawiasz się jak usunąć wągry – skorzystaj z naszych metod.

4/5 - (3 votes)