Domowe sposoby na zaparcia – sprawdź jak możesz sobie pomóc?

domowe sposoby na zaparcia

Każdy z nas chce czuć się dobrze i być pełnym energii. Niestety, czasem nawet przyziemne problemy i dolegliwości sprawiają, że codzienna aktywność jest bardzo trudna. Wśród tego typu dolegliwości nie sposób nie wymienić zaparć, które potrafią skutecznie zepsuć nasz dzień a jednocześnie sprawić, że czujemy się ociężali i wzdęci. Na szczęście istnieją skuteczne domowe metody na zaparcia, dzięki którym szybko poczujemy się znacznie lepiej.

 

Zaparcia to często skutki złej diety

Zaparcia to problem, z którym boryka się wielu z nas. Kilka dni bez możliwości załatwienia się sprawiają, że nasz brzuch jest wzdęty i obolały. Nic więc dziwnego, że zastanawiamy się w jaki sposób możemy sobie pomóc. Tymczasem lek na zaparcia to przede wszystkim zdrowa dieta pełna owoców i warzyw. Co jeść na zaparcia? Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by jeść produkty nieprzetworzone oraz te, które zawierają sporo błonnika. Nie bez znaczenia jest również picie dużej ilości płynów, a zwłaszcza wody. To również może pomóc nam w pozbyciu się zaparć.

 

Domowe sposoby na zaparcia

lek na zaparciaPoza zmianami w diecie możemy wykorzystać również domowe sposoby na zaparcia, które charakteryzują się dużą skutecznością. Wśród nich wymienić należy z pewnością regularne spożywanie suszonych śliwek, kefirów oraz jogurtów. Wszystkie te produkty działają bowiem rozluźniająco i mogą pomóc w problemach z zaparciami. Pomocną domową metodą są także ciepłe okłady oraz lekki masaż brzucha zgodnie ze wskazówkami zegara. To jednak nie wszystko. Warto również stosować siemię lniane na zaparcia. Dzięki wydzielanemu przez ziarna kleikowi jelita o wiele łatwiej pozbędą się zbędnej zawartości a my odczujemy ulgę. Wystarczy zalać łyżeczkę ziaren siemienia lnianego wodą i wypić powstały napar. Pomocne mogą okazać się także zioła takie jak ostropest, mięta, melisa, arcydzięgiel. Napary tych ziół pozwolą nam odczuć ulgę, zlikwidować zaparcia oraz wzdęcia. Warto jedynie pamiętać o tym, by nie nadużywać mocy ziół by nie wywołać zbyt gwałtownych przeczyszczeń.

 

 

Leki także mogą pomóc na zapracia

Jeśli domowe sposoby na zaparcia nie pomagają warto sięgnąć po leki dostępne bez recepty. Obecnie na rynku jest ich naprawdę sporo – większość z nich jest nie tylko skuteczna, ale również całkowicie bezpieczna. Co możemy wybrać? Jednym z rozwiązań są czopki na zaparcia, które działają rozluźniająco, ale nie gwałtownie. Jeśli jednak nie mamy przekonania co do tej formy pomocy możemy z powodzeniem sięgnąć po lek na zaparcia w formie tabletek. Szczególnie pomocne są te na bazie ziół, które charakteryzują się naprawdę wysoką skutecznością. Co więcej, mogą być również stosowane na zaparcia w ciąży – nie powodują bowiem żadnych efektów ubocznych oraz nie działają gwałtownie.

 

Co w przypadku zaparć u dzieci?

Podsumowując, istnieją skuteczne sposoby na zaparcia, dzięki którym szybko odczujesz ulgę. Co więcej, wiele z nich jest całkowicie naturalnych, co sprawia, że bez problemu możesz zastosować je także w przypadku zaparcia u dzieci. Przede wszystkim jednak warto pamiętać o tym, co jeść na zaparcia. Prawidłowa dieta ma bowiem ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i przemiany materii.

 

 

2/5 - (5 votes)