Domowe sposoby na odciski – naprawdę działają!

odciski

Odciski na stopach to częsty problem. Są nie tylko nieestetyczne, ale również powodują ból podczas chodzenia. Na szczęście modzele można usunąć w prosty sposób. Przedstawiamy skuteczne domowe sposoby na odciski, dzięki którym zapomnisz o bólu i bez żadnych obaw ubierzesz eleganckie buty.

 

Czym są odciski (nagniotki/modzele)?

Zanim zaczniemy zastanawiać się w jaki sposób skutecznie usunąć nagniotki i modzele warto odpowiedzieć na pytanie czym naprawdę są. To zmiany na stopach, które mogą mieć postać małych, twardych guzków, lub zaognionych, żółtych i miękkich zmian. Powstają zazwyczaj w wyniku noszenia niewygodnego obuwia oraz nieprawidłowych nawyków. Ich powstawanie związane jest z rogowaceniem naskórka. Dlatego też, jeśli zastanawiamy się jak usunąć odcisk musimy postawić przede wszystkim na złuszczanie i nawilżanie skóry.

 

Domowe sposoby na odciski

Jeśli zauważysz na swoich stopach nieestetyczne zmiany, które powodują dolegliwości bólowe wykorzystaj sprawdzone domowe sposoby na odciski. Podstawą jest zmiękczenie oraz usunięcie zrogowaciałego naskórka. W jaki sposób możemy to zrobić? Pomocny okaże się dobry krem nawilżający, gruboziarnisty peeling wykonany np. z soli oraz domowe maseczki. Dobrym pomysłem są również kąpiele stóp z olejkiem lawendowym. Jeśli zależy nam na tym, by problem zniknął raz na zawsze warto również przyjrzeć się obuwiu, które nosimy. Wygodne buty z szerokimi noskami to zdecydowanie najlepszy wybór.

Jak usunąć odcisk z korzeniem – gwarancja skuteczności

maść na odciski

Powierzchowne złuszczenie naskórka to jedno. Czasem jednak zmiany wnikają głęboko wewnątrz naszej skóry. Co zrobić w takim przypadku? Przede wszystkim warto zadbać o to by usunąć cały nagniotek, również z jego wewnętrzną częścią. Jak usunąć odcisk z korzeniem? Przede wszystkim warto zastosować dobrą maść na odciski, która zmiękczy zmianę. Poza tym możemy również stosować gorące kąpiele oraz nowoczesne preparaty, które wymrażają nagniotek łącznie z korzeniem. Dzięki temu jego usunięcie jest łatwiejsze.

 

Maść oraz plastry na odciski

Czasem zdarzają się sytuacje, w których odcisków nie da się usunąć domowymi sposobami. Co zrobić w takiej sytuacji? Po pierwsze możemy skorzystać z szerokiej gamy leków na odciski, które dostępne są bez recepty. Skutecznie usuwają zmiany a jednocześnie są bardzo bezpieczne. Pomocne bywają również plastry na odciski, które skutecznie usuwają martwy naskórek. Czasem zdarza się również tak, że zmiany można usunąć jedynie podczas zabiegu przeprowadzanego przez lekarza. W przypadku zaawansowanych zmian warto skorzystać z takiej możliwości – dzięki temu o wiele szybciej pozbędziemy się problemu.

Kliknij tutaj, aby sprawdzić najlepsze plastry na odciski

Kliknij tutaj, aby sprawdzić najlepsze maści na odciski

 

Podsumowując, praktycznie każdy odcisk na stopie możemy usunąć bez większych trudności. Jedynie w przypadku licznych lub bardzo zaawansowanych zmian warto skorzystać z pomocy lekarza, który pomoże nam znaleźć idealny lek na odciski, dzięki któremu zapomnimy o problemie. Większość leków tego typu jest dostępna bez recepty w niskiej cenie – nie musisz więc obawiać się, że będzie to dla Ciebie obciążenie finansowe.

3.6/5 - (39 votes)