Domowe sposoby na grzybicę paznokci – podpowiadamy co może pomóc!

grzybica paznokci

Grzybica paznokci to częsty problem, z którym zmaga się wielu z nas. Wystarczy chwila nieuwagi, zaniedbanie prawidłowych nawyków higienicznych a nawet zwykły pech by zarazić się grzybicą, która zmienia nasze paznokcie w nieestetyczne, żółtawe skorupy. Na szczęście, istnieją skuteczne domowe sposoby na grzybicę paznokci, dzięki którym możesz zapomnieć po problemie. Poznaj je!

 

Czym jest grzybica paznokci?

Grzybica paznokci to nic innego jak zakażenie płytki paznokciowej oraz skóry grzybami. Infekcja najczęściej rozwija się na stopach, które poprzez buty i skarpetki są bardziej narażone na rozwój zmian chorobowych, niemniej jednak, zdarza się także grzybica paznokci u rąk. Jak rozpoznać, że mamy z nią do czynienia? Skóra wokół paznokci staje się zaczerwieniona i swędzi. Same paznokcie zaś stają się grubsze, pojawia się zmiana ich koloru na biały lub żółty. Stają się również bardziej łamliwe a w zaawansowanym stadium choroby “puste w środku”. Częstym objawem jest również łuszczyca paznokci – odpadające łuski powinny być objawem, który powinien nas zaniepokoić.
Łatwość zarażenia się grzybicą (wystarczy ręcznik osoby chorej lub wizyta bez klapek na basenie) nie oznacza, że leczenie jest równie proste. Często zajmuje sporo czasu. Właśnie dlatego warto wspomóc je skutecznymi metodami z zastosowaniem produktów, które z pewnością masz w swoim domu.

Skuteczne metody, które warto zastosować

domowe sposoby na grzybice paznokciJeśli zauważysz u siebie objawy grzybicy paznokci nie czekaj aż choroba się rozwinie. Istnieją skuteczne, domowe sposoby na grzybicę paznokci, które pozwolą Ci szybko uwolnić się od problemu. Jednym z najskuteczniejszych jest moczenie paznokci w occie jabłkowym zmieszanym w wodą w równych częściach. Takie kąpiele pomagają w przywróceniu prawidłowego Ph. Skutecznym środkiem na choroby paznokci jest również czosnek. Wystarczy, że rozgnieciesz go na pastę, którą nałożysz na noc na zmienione miejsca. Pomocne okazuje się również przemywanie paznokci sokiem z cytryny oraz olejek z drzewa herbacianego, który wykazuje silne właściwości antyseptyczne. Warto również robić okłady z jogurtu naturalnego, w którym znajdziemy żywe kultury bakterii niezwykle skuteczne w leczeniu grzybicy.

Czym warto wspomóc proces leczenia?

Naturalne, domowe sposoby na grzybicę paznokci są skuteczne. Czasem jednak zdarza się tak, że zmiany są na tyle zaawansowane, że leczenie ich domowymi metodami może zająć naprawdę dużo czasu. W takiej sytuacji warto sięgnąć po leki bez recepty na grzybicę paznokci. Skutecznie niszczą grzyby i zapobiegają dalszemu ich rozwojowi, co w połączeniu z naturalnymi środkami daje znacznie szybsze efekty. Warto również skontaktować się z lekarzem aby mieć pewność, że grzybicy paznokci nie towarzyszą żadne inne objawy.

 

Podsumowując, grzybica paznokci to poważny problem estetyczny i zdrowotny, niemniej jednak istnieją skuteczne sposoby na zmniejszenie dolegliwości oraz likwidację zmian chorobowych. Pamiętajmy jednocześnie, że leczenie grzybicy paznokci powinno być wspomagane przez preparaty przepisane przez lekarza lub polecone przez farmaceutę. Dolegliwość ta bardzo często bowiem nawraca jeśli nie zostanie wyleczona do końca.

Rate this post