Domowe sposoby na ból zęba. Sprawdź jak poczuć się lepiej

domowe sposoby na ból zęba

Dokuczliwy ból zęba może pozbawić nas chęci do życia. Trudno normalnie funkcjonować a sen jest praktycznie niemożliwy. Co zrobić w przypadku, w którym nie możemy skorzystać z pomocy dentysty? Czy istnieją skuteczne domowe metody na ból zęba? Okazuje się, że tak. Nie uchronią nas od konieczności wyleczenia ubytku, niemniej jednak doraźnie złagodzą ból i sprawią, że spokojnie prześpimy noc.

 

Wykorzystaj moc zimna w walce z zębami

ból zęba - leczenie kanałoweJeśli jest coś na ból zęba, co z całą pewnością warte jest zastosowania bez wątpienia będą to zimne okłady. Nie tylko sprawiają bowiem, że ból jest mniej odczuwalny, ale również zapobiegają powstawaniu opuchlizny, która jak wiadomo jest przeciwwskazaniem np. do ekstrakcji chorego zęba. Jeśli więc czujesz, że ząb zaczyna boleśnie dawać o sobie znać skorzystaj z kostek lodu pokruszonych w woreczku oraz lnianej szmatki. Co ważne, zimne okłady pomogą również na ból zęba po leczeniu kanałowym. Warto jedynie pamiętać o tym, by nie przykładać okładów bez przerwy – może to bowiem doprowadzić do odmrożenia skóry

 

Goździki na zęba – skuteczny sposób by poczuć się lepiej

Kolejnym domowym sposobem na ból zęba, który warto wykorzystać są goździki. Mają bowiem silne właściwości odkażające a jednocześnie działają przeciwbólowo. Jeśli boli Cie ząb powinieneś zdecydować się na żucie goździków. Szybko poczujesz ulgę. Co więcej, metoda ta jest bezpieczna również w przypadku dzieci – z powodzeniem możesz więc pomóc tak również swojemu dziecku.

 

Skuteczne płukanki – czyli to co dobre na ból zęba

Jeśli poszukujesz czegoś, co jest dobre na ból zęba sięgnij po płukanki. Skutecznie przyniosą ulgę na długi czas. Z czego je przyrządzić? Przede wszystkim warto postawić na roztwór soli, która ma działanie antyseptyczne. Poza tym pomocne mogą okazać się również ziołowe napary z szałwii, rumianku oraz tymianku.

 

Alkohol jako skuteczna walka z bolącym zębem?

Kolejnym domowym sposobem na ból zęba jest odkażanie jamy ustnej alkoholem. Jego przeciwbakteryjne działanie pozwala uśmierzyć ból. W jaki sposób pokonać ból zęba? To proste – wystarczy wykorzystać płyn do płukania jamy ustnej z alkoholem lub czystą wódkę, z której przygotowujemy płukankę. Dodatkowo możemy również posłużyć się nasączonym wacikiem, który przykładamy do ubytku w zębie.

 

Co jeszcze może pomóc?ból zęba

W jaki jeszcze sposób możemy pomóc sobie w sytuacji, w której odczuwamy dotkliwy ból zęba? Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie czosnku, który jak wiadomo jest naturalnym antybiotykiem i działa przeciwzapalnie. Warto przyłożyć przecięty ząbek do bolącego miejsca. Podobnie działa również posmarowanie okolic chorego zęba olejkiem kamforowym, jodłowym lub goździkowym. Pomóc może również ekstrakt z wanilii. Wystarczy zaaplikować kilka kropel na ząb, który nas boli.

 

Podsumowując, jeśli zastanawiasz się jaki lek na ból zęba warto zastosować – spróbuj domowych metod, które szybko przynoszą ulgę. Są bowiem znacznie zdrowsze niż faszerowanie się tabletkami na ból zęba, które nie pozostają bez wpływu na nasz organizm. Pamiętajmy również, że to leczenie doraźne, które nie zastąpi skorzystania z pomocy lekarza stomatologa.

Rate this post