Domowe sposoby na ból głowy – sprawdź jak poczuć się lepiej!

domowe sposoby na ból głowy

Ból głowy to dolegliwość, z którą od czasu do czasu zmaga się większość z nas. Zazwyczaj w takiej sytuacji sięgamy po tabletkę przeciwbólową. Warto jednak mieć świadomość, że nie pozostają one bez wpływu na nasz organizm a każdy przyjmowany lek może mieć skutki uboczne. Co więc stosować na ból głowy? Jedną z wielu skutecznych, domowych metod. Są proste a przy tym skuteczne – łagodzą między innymi napięciowy ból głowy.

 

Dlaczego głowa boli

Zanim zastanowimy się w jaki sposób skutecznie walczyć ze złym samopoczuciem warto poznać przyczyny bólu głowy. Mogą być one bowiem najróżniejsze. Bardzo często dotyka nas napięciowy ból głowy, który wywołany jest stresem, nadmiarem pracy oraz niedostateczną ilością snu. To pulsujący ból głowy o średnim nasileniu. Czasami przyczyną bólu głowy są migreny lub jest on sygnałem innych, poważnych chorób. Może towarzyszyć osobom z wadą wzroku, które nie noszą okularów lub tym, które wiele godzin spędzają przy ekranie komputera. Dlatego też, tak ważnym jest, by częste, powtarzające się bóle głowy zaprowadziły nas do lekarza. W przypadku sporadycznych bóli możemy jednak z powodzeniem poradzić sobie sami i to bez sięgania po silne leki przeciwbólowe.


Zobacz również:
Silny ból głowy – poznaj jego przyczyny i naucz się jak sobie z nim radzić
Ból z przodu, tyłu oraz z prawej i lewej strony głowy – co oznaczają?
Częste bóle głowy – czy powinny Cię niepokoić?


Skuteczne domowe sposoby, które warto znać

Szukasz sposobu na ból głowy? Przede wszystkim zdecyduj się na odpoczynek. Napięciowy ból głowy złagodzi bowiem krótka drzemka lub kilkanaście minut w pozycji leżącej w ciemnym i cichym pokoju. Skutecznym sposobem na pokonanie dolegliwości są również spacery oraz głębokie wdechy, które sprzyjają dotlenieniu mózgu. W przypadku pulsującego bólu głowy możesz również zdecydować się na chłodny okład na czoło. Pomocne okazuje się również picie chłodnej wody małymi łykami oraz masaże okolic głowy i karku. Domowym sposobem na ból głowy, który często pomaga jest również przyrządzenie naparu z ziół. Warto sięgnąć po miętę, imbir lub rumianek. Często ulgę przynosi również ciepła kąpiel, która rozluźnia napięte mięśnie karku i szyi.

Pamiętaj również o tym, że jeśli ból głowy łączy się z innymi dolegliwościami takimi jak wysoka gorączka, zaburzenia widzenia czy wymioty nie należy działać na własną rękę a skorzystać jak najszybciej z pomocy lekarza.

 

Co w przypadku bólu głowy u dziecka?

ból głowy u dzieckaBól głowy u dziecka zawsze wywołuje u nas szczególny niepokój. Tymczasem, jeśli występuje sporadycznie nie powinniśmy się tym przejmować. przyczyny bólu głowy u dziecka mogą być bowiem takie same jak u nas – nadmiar nauki lub wrażeń, niedostateczna ilość snu, przemęczenie. W takim przypadku możemy z powodzeniem sięgnąć po domowe sposoby na ból głowy, które są bezpieczne również dla maluchów. Jeśli jednak nasza pociecha często cierpi z powodu bólu głowy to znak, że czas udać się do lekarza, który dokładnie sprawdzi stan zdrowia dziecka i zdiagnozuje przyczynę bólu głowy.

 

Podsumowując, domowe sposoby na ból głowy to skuteczne rozwiązanie by poczuć się lepiej. Mogą być stosowane przez każdego, również w przypadku bólu głowy u dziecka. Co więcej, większość z nich jest całkowicie bezpieczna i wolna od skutków ubocznych. Właśnie dlatego warto je znać.

Sprawdź co piszę wikipedia o bólu głowy:

https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3l_g%C5%82owy
https://pl.wikipedia.org/wiki/Klasterowy_b%C3%B3l_g%C5%82owy

1/5 - (1 vote)