Dieta, ćwiczenia, leki – jak poprawić swoją sprawność seksualną?

Sprawność seksualna jest wypadkową wielu różnych czynników. Przyczyny jej zaburzeń mogą być różne, często jednak wynikają z niezdrowego trybu życia. Stres, brak ruchu, zła dieta – wszystkie one mogą wywoływać problemy z uzyskaniem i utrzymaniem erekcji u mężczyzn. Czasem wystarczy niewielka zmiana i kilka subtelnych przetasowań w codziennych nawykach, by pozbyć się problemu, wzmocnić organizm i móc cieszyć się satysfakcjonującym seksem.

Dieta dla zdrowia

Jednym z najważniejszych elementów zdrowego trybu życia jest zrównoważona, zdrowa, pełna odżywczych składników dieta. Odpowiednio dopasowany jadłospis potrafi zdziałać cuda, poprawić nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Podobnie jak w przypadku innych dolegliwości, tak przy problemach z erekcją należy unikać żywności wysoko przetworzonej, alkoholu, nadmiaru cukru. Zamiast popularnych „zapychaczy” należy stawiać na jedzenie bogate w witaminy i minerały. Tutaj oczywiście najlepiej sprawdzą się owoce i warzywa. Wśród substancji szczególnie ważnych dla sprawności seksualnej są: cynk, który znajdziemy w morskich rybach, produktach pełnoziarnistych i orzechach, selen z podrobów i owoców morza i witamina D z jajek, śledzi i łososia.

Tryb życia

Dobra dieta to podstawa sukcesu, ale zdrowia nie osiągniemy również bez innych zmian w trybie życia. Do codziennych aktywności należy bezwzględnie włączyć sport. Nie musimy wylewać siódmych potów na siłowni. W bogactwie dyscyplin każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Najważniejsze jest to, by w ogóle zacząć się ruszać – najlepiej na świeżym powietrzu tak, by przy okazji uzupełniać na słońcu niedobory witaminy D.

Zadbać trzeba także o wypoczynek, relaks, zdrowy sen. Zabiegani i zestresowani nie będziemy w stanie normalnie funkcjonować. Nieustanna pogoń, wyzwania zawodowe i codzienne nerwy nie poprawiają naszego stanu psychicznego i fatalnie wpływają na zdrowie. Musimy nauczyć się uspokajać i głęboko odpoczywać, bo nadmiar stresu działa zabójczo na sprawność seksualną.

Leki na erekcję

Kiedy już zatroszczymy się o zdrowy sen, aktywność fizyczną i pełnowartościową dietę, a mimo wszystko problem wciąż będzie nawracał – skorzystajmy z porady lekarza. Niewykluczone, że przydatny może okazać się lek na erekcję. Najlepiej wybierać środki na bazie sildenafilu, który działa rozkurczowo na mięśnie gładkie w ciałach jamistych. Powoduje to napływ krwi do członka w momencie seksualnego podniecenia i, co za tym idzie, sztywnienie penisa. Działanie leków na erekcję może wpływać nie tylko na aspekty fizjologiczne. Leki te poprawiają sprawność seksualną i, co za tym idzie, pozytywnie wpływają również na pewność siebie i stan psychiczny mężczyzny. Takiego działania nie da się przecenić. Należy pamiętać, że niezależnie od przyczyny problemu zawsze warto skonsultować się z lekarzem  , który postawi diagnozę i pomoże wybrać odpowiednią metodę leczniczą.

5/5 - (1 vote)