Co jest dobre na kaca? Poznaj skuteczne sposoby

kac

Każdy z nas uwielbia dobrą zabawę przy napojach wyskokowych. Niestety, nie trudno przesadzić a konsekwencje wypicia zbyt dużej ilości alkoholu mogą być naprawdę nieprzyjemne. Na szczęście, wiemy co jest dobre na kaca. Poznaj sprawdzone sposoby, które z pewnością sprawią, że szybciej poczujesz się lepiej.

 

Domowe sposoby na kaca

Istnieje wiele domowych sposobów na kaca, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Jednakże nie wszystkie z nich są zgodne z obecną wiedzą medyczną. Czasem zdarza się bowiem tak, że tylko pozornie sprawiają, że czujemy się lepiej a tak naprawdę wcale nie pomagają nam dojść do siebie. Jednym z takich sposobów jest sięganie po mocną kawę. Nie pomoże ona odwodnionemu organizmowi, ponieważ działa moczopędnie.

Co jest więc dobre na kaca? Z całą pewnością picie dużej ilości płynów, które nie tylko przywrócą odpowiednie nawodnienie, ale również sprawią, że szybciej pozbędziesz się toksyn. Pij wodę, ziołowe herbaty, naturalne soki owocowe i warzywne. Możesz również samodzielnie uzupełnić elektrolity – wystarczy woda z cytryną, miodem i szczyptą soli.

 

Czy warto stosować tabletki na kaca?

Wiele osób odczuwając nieprzyjemne objawy spożycia zbyt dużej ilości alkoholu automatycznie sięga po tabletki na kaca. Choć pomogą one w uśmierzaniu bólu głowy nie sprawią tak naprawdę, że Twój odwodniony organizm wróci do równowagi. Co więcej, żadne leki na kaca, tak samo jak inne środki farmakologiczne nie pozostają bez wpływu na Twój organizm. Dlatego też po imprezie o wiele lepiej zdecydować się na skorzystanie ze sprawdzonych metod domowych.

 

Co jeszcze może pomóc wyleczyć kaca

sposoby na kacaPoza podanymi przez nas sposobami na kaca warto zadbać również o umiarkowaną aktywność fizyczną. Choć czujesz się przemęczony i obolały spacer na świeżym powietrzu z pewnością sprawi, że poczujesz się lepiej.

Dobrym pomysłem będzie również delikatna, rozciągająca gimnastyka. Pamiętaj jedynie, żeby nie forsować się zbytnio – może mieć to bowiem negatywne konsekwencje. Poza tym, jeśli zastanawiasz się jak pozbyć się kaca wykorzystaj moc wody. Chłodny prysznic pobudzi krążenie w Twoim organizmie, doda wigoru i sprawi, że o wiele szybciej poradzisz sobie z uporczywymi skutkami zatrucia alkoholem.

 

Odpowiednia dieta również ma znaczenie

Jeśli zmagasz się ze skutkami imprezowania nie powinieneś rezygnować z posiłków, nawet jeśli Twój żołądek protestuje przed zjedzeniem czegokolwiek. Małe porcje jedzone regularnie pozwolą dostarczyć Twojemu organizmowi niezbędnych substancji oraz zaprowadzą równowagę w żołądku. Co jeść na kaca? Przede wszystkim zdrowe potrawy pozbawione zbędnych, chemicznych dodatków. Dlatego zapomnij o chipsach czy chińskich zupkach. Jajecznica na maśle, kanapka z serkiem i pomidorem oraz szklanka świeżego soku to to, co najlepsze na kaca.

Podsumowując, skuteczne sposoby na kaca istnieją. Co więcej, nie wymagają od nas zakupu specjalnych produktów lub drogich środków farmakologicznych. Jeśli więc zastanawiasz się jak wyleczyć kaca i szybko odzyskać dobre samopoczucie postaw na rozwiązania, które Ci proponujemy – z pewnością okażą się pomocne.

 

 

Rate this post