Ból gardła w ciąży – bezpieczne sposoby by szybko poczuć ulgę

co na ból gardła w ciąży

Ciąża to czas, w którym kobieta często myśli nie tylko o swoim zdrowiu, ale również maksymalnym bezpieczeństwie nienarodzonego dziecka. Nic więc dziwnego, że kiedy dopada nas choroba boimy się sięgać po leki. Tymczasem, wiele dolegliwości z powodzeniem możemy leczyć bezpiecznymi dla malucha metodami. Podpowiadamy co robić, jeśli dopadnie Cię ból gardła w ciąży.

 

Dlaczego ważne jest by działać?

Bolące gardło w ciąży to częsta dolegliwość, która dotyka przyszłe mamy zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Zmniejszona odporność, zdarzające się mdłości i wymioty sprawiają, że nie trudno o zapalenie gardła w ciąży. Jest to najczęściej infekcja wirusowa, która nieleczona może rozprzestrzenić się na cały organizm powodując znacznie więcej, nieprzyjemnych objawów. Dlatego też, jeśli poczujesz nieprzyjemne drapanie, trudności z przełykaniem czy pieczeniem sprawdź jak leczyć ból gardła w ciąży. Nie jest to trudne. Co więcej, wykorzystując nasze metody w żaden sposób nie zaszkodzisz swojemu dziecku.

 

Skuteczne, ale bezpieczne leki

ból gardła w ciążyWiele leków posiada negatywny wpływ na nienarodzone dzieci, dlatego też nie zaleca się ich stosowania w czasie ciąży. Nie oznacza to jednak, że nie możesz sięgnąć po żadne specyfiki. Wprost przeciwnie, bez trudu znajdziesz tabletki na gardło w ciąży, które szybko przyniosą Ci ulgę. Przede wszystkim sięgaj po tabletki ziołowe, które zawierają w swoim składzie tylko naturalne składniki i są pozbawione dodatków substancji przeciwbólowych. Takie tabletki nawilżają błonę śluzową gardła a jednocześnie działają antyseptycznie, przez co łagodzą stan zapalny. Podobnie działa Tantum Verde. W ciąży bez problemu możesz sięgnąć po ten skuteczny spray. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące leku, który chcesz zastosować sprawdź dokładnie ulotkę (informacje, że nie jest on wskazany dla kobiet w ciąży muszą się tam znaleźć) lub zapytaj swojego lekarza co na ból gardła w ciąży można stosować bez żadnych obaw.

 

Poznaj siłę domowych metod

Poza bezpiecznymi lekami na ból gardła w ciąży możesz z powodzeniem stosować również skuteczne i sprawdzone domowe metody. Wśród nich wymienić warto przede wszystkim naturalne sposoby płukania gardła przy wykorzystaniu naparu z szałwii lub rumianku. Zioła te działają antyseptycznie i zmniejszają dolegliwości bólowe. Pomóc może również woda z łyżeczką soli oraz roztwór wody utlenionej. Dodatkowo dbaj również o to, by pić dużo napojów, zwłaszcza słodzonych miodem oraz sporo wypoczywaj. Forsowanie organizmu w trakcie przeziębienia nie jest dobrym pomysłem i może przyczynić się do rozwoju infekcji. Zapalenie gardła w ciąży może również pokonać jedzenie czosnku, który działa jak naturalny antybiotyk, szczególnie wtedy gdy spożywany jest na surowo.

 

Podsumowując, istnieje wiele skutecznych środków na ból gardła w ciąży – nie musisz więc cierpliwie czekać aż dolegliwości same miną. Skuteczne domowe metody na ból gardła w ciąży oraz delikatne ziołowe leki sprawią, że znacznie szybciej poczujesz się lepiej bez szkody dla dziecka. Przekonało się o tym już wiele młodych mam, które leczą się skutecznie.

Rate this post